Організація та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини на постійному контролі Держлісагентства

Для Державного агентства лісових ресурсів України важливо врегулювати проблемні питання, які виникають під час організації та проведення електронних аукціонів із продажу необробленої деревини та на які наголошує деревообробний бізнес.

За результатами засідання колегії Держлісагенства від 25 березня 2021 року керівникам територіальних органів та підприємств надано доручення:

посилити контроль за виконанням підвідомчими підприємствами договорів купівлі-продажу необробленої деревини за результатами проведених аукціонів;

утриматися від участі в аукціонах із продажу необробленої деревини, оголошення та проведення яких здійснюється в один день та/або без інформування учасників торгів;

вжити заходи щодо покращення доступу споживачів до наявних лісосировинних ресурсів, шляхом широкого інформування учасників ринку про заплановані торги;

під час підготовки до аукціонів із продажу необробленої деревини забезпечити наступні вимоги до формування лотів: мінімальний розмір лота в обсязі не менше 10 кбм; у межах одного лоту допускати поєднання не більше двох суміжних класів якості лісоматеріалів та однієї групи діаметрів; встановлення розмірно-якісних характеристик лісоматеріалів відповідно до чинних технічних умов України.

Крім того, спільно з деревообробними асоціаціями напрацьовується примірний договір купівлі-продажу деревини, у якому буде передбачено посилення відповідальності сторін за невиконання його умов.

Лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства, здійснюють продаж лісоматеріалів виключно через електронні аукціони.

За результатами проведених торгів з продажу необробленої деревини, яка буде заготовлена у ІІ кварталі цього року, споживачами викуплено 82% виставленого обсягу. Не придбана на торгах деревина буде виставлена на додаткові аукціони.