Чи можуть лісівники і громади співпрацювати?

Доволі часто між громадськістю і лісівниками виникають конфлікти — громадськість звинувачує їх в нелегальних вирубках, руйнуванні доріг лісовозами, лісівники у свою чергу скаржаться, що не можуть нормально виконувати свою роботу через перешкоджання зі сторони перших. Усі ці заяви є не безпідставними, однак частину конфліктів можна суттєво зменшити. Як саме — читайте в матеріалі.

Команда лісових експертів і юристів WWF разом із львівськими лісівниками розробили проект “Положення про інформування громадськості”. Цей документ має на меті допомогти налагодити комунікацію між лісівниками і громадами.

Працює він дуже просто. Лісокористувачі публікують у відкритому доступі вичерпну інформацію про усі вирубки та інші заходи, надсилають її місцевим громадам. Матеріали містять перелік ділянок із зазначенням кварталу, виділу, географічних координат, площі, виду лісогосподарських заходів і запланованих рубок, об’єм деревини, що планується для заготівлі на кожній із ділянок. Усі заплановані вирубки нанесено на інтерактивну карту. Її ми розробили спеціально для цих цілей.

Громадськість впродовж 30 днів може подавати усі свої аргументовані зауваження, пропозиції чи застереження у лісгосп. Після цього, лісгосп має 10 днів, щоб врахувати усі побажання і письмово аргументувати у разі відмови.

Положення вже діє на території Львівського лісгоспу, а саме у Ясниській сільраді, в яку входять п’ять сіл — Буда, Діброва, Задебрі, Лісопотік і Озерське. До 1 серпня мешканці цих сіл, а також зацікавлена громадськість можуть ще подати свої пропозиції”. Усі матеріали розгляду пропозицій будуть опубліковані до 10 серпня.

З 1-го серпня 2018 року розпочато інформування громадськості щодо рубок на території НПП “Сколівські Бескиди”. Зокрема, лісогосподарські заходи передбачаються на території Гребенівської, Довжанської Гірської, Завадківської, Кам’янецької, Коростівської, Корчинської, Крушельницької, Новокропивницької, Орівської, Підгородецької, Рибницької, Риківської, Росохацької, Ямельницької сільських рад і Сколівської міської ради.

Початок інформування — 1 серпня, пропозиції приймаються до 1 вересня 2018 року.

Розгляд, врахування пропозицій і надання відповідей — до 10 вересня 2018 року.

Інтерактивну карту, що містить інформацію про розташування ділянок, види лісогосподарських заходів, відповідальних осіб тощо, можна знайти за посиланням http://nppsbeskidi.gostynets.org.ua/.

Запрошуємо всіх  зацікавлених осіб долучатись до ознайомлення з інформацією, надання зауважень і пропозицій!

Це пілотний проект. Якщо інструмент запрацює так, як задумувалося, будемо пропонувати його до  впровадження на території Львівської області, де уже діє рішення обласної ради щодо посилення контролю громадськості за лісами. Цей порядок залучення громади до рішень у веденні лісового господарства базується на досвіді Лісової служби США. Такий досвід може бути також впроваджений у Карпатському регіоні, а також на території всієї України.” — зазначив Дмитро Карабчук, координатор проекту WWF в Україні  “Лісова варта”.