На Сумщині у передноворічний період охоронці лісу провели 396 рейдів

Передноворічний період – гаряча пора для охоронців лісу. Охочих принести додому «дешеве» деревце, як завжди, не бракує, тому робота рейдових бригад лісогосподарських підприємств переходить у посилений режим.

«Всього у цей період в області діяло 76 рейдових груп, до роботи у яких було залучено 253 чоловіки, 217 з них – це державна лісова охорона. Також до складу бригад входили представники поліції, екологічної інспекції та інші», – деталізує заступник начальника Сумського ОУЛМГ Олександр Забара.

Загалом рейдові групи здійснили 396 виїздів на чергування, ході яких було виявлено 8 незаконно заготовлених деревець. Загальна сума штрафу та заподіяної шкоди державі склали близько 10 тис. грн, тоді як середня вартість одного хвойного деревця від сумських лісівників становила в області 88 грн. То ж чи дешевше обійшлися цим «сміливцям» такі походи до лісу, судіть самі.

Всього ж впродовж 2022 року охоронці лісів Сумщини провели 3793 рейди, у ході яких виявили 51 випадок незаконної рубки. У наслідок цього до адміністративної відповідальності було притягнуто 47 порушників лісового законодавства та порушено 11 кримінальних справ.