Будівництво лісонасіннєвих заводів на фінішній прямій, – Юрій Болоховець

Будівництво лісонасіннєвих заводів на фінішній прямій незабаром відкриємо заводи у Кіровоградській, Волинській, Івано-Франківській та Закарпатській областях, – повідомив у своєму блозі Голова Держлісагенства України Юрій Болоховець.

«Навіть під час війни ми продовжуємо розвивати лісову галузь. Вже відкрили насіннєво-селекційний комплекс в Житомирській області та розширили лінію виробництва на заводі у Хмельницькій області. Невдовзі запрацюють ще 4 комплекси.

За планом у наступному році відкриття заводів на Київщині, Чернігівщині, Сумщині та розширення комплексу на Тернопільщині, який вже працює.

Чому стільки уваги цим центрам? У сіянців із закритою кореневою системою краща приживлюваність, вони швидше розвиваються (більша енергія росту). Значно збільшується термін проведення посадки.

Під час війни лісівники продовжують реалізацію програми Президента “Зелена країна”. З початку програми висаджено 240 мільйонів дерев. Ліс відновлюється на території згарищ, на суцільних зрубах. Також створюються нові ліси: протягом року – майже 2 тисячі гектарів.

Остання інформація щодо українських лісів датується 2010 роком та не враховує всі території, вкриті лісовою рослинністю. Рік тому Державне агентство лісових ресурсів України ініціювало роботу з дешифрування космічних знімків з метою створення актуальної карти лісів України. На сьогодні згенеровані маски лісів майже для всієї території за виключенням Луганської, Донецької, Запорізької областей та Криму.

Як виявилось, в Україні на 1,6 млн гектарів лісу більше, аніж вважається офіційно», – зазначив очільник галузі.

Про це детально розповів у блозі https://lb.ua/…/538968_ukraini_znayshlos_16_mln…

На фото: завершальні етапи будівництва насіннєво-селекційних заводів.