РОЗПОЧАВ РОБОТУ “ЯЛИНКОВИЙ БАЗАР” В СЕЛІ КЛИМЕНТОВЕ (ЛИТОВСЬКЕ ЛІСНЦТВО ДП «ТРОСТЯНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»)

Напередодні новорічних свят Тростянецькі лісівники традиційно запрошують Вас на «Ялинковий базар” в селі Климентове, де можна придбати ялинку у горщику, а також традиційні новорічні дерева за ціною виробника.

 

Розміщений він біля контори Литовського лісництва, за адресою: Охтирський район, село Климентове, вул. Дачна, 3.

 

На «Ялинковому базарі» ціни різняться від 120 гривень до 840 гривень, залежно від розміру дерева.

Крім того  ялинки та сосни можна придбати в лісництвах ДП “Тростянецьке лісове господарство”

 

Щоб ялинка не обсипалася, тримайте її на холоді, днів за два перед установкою в кімнаті опустіть кінець стовбура у відро з відстояною водою, в яку додайте 2-3 столові ложки гліцерину.

 

Є два варіанти як продовжити життя ялинці: поставити її просто у відро з водою, в яку додати аспірин, трохи солі і столову ложку цукру. У воді для ялинки розчинити 0,5 чайної ложки лимонної кислоти, ложку желатину або трохи товченої крейди. При цих двох способах крону дерева також рекомендується час від часу обприскувати чистою водою з пульверизатора.

 

Так, і щоб новорічне дерево простояло довше, слід ставити його подалі від батарей (радіаторів опалення).

 

Як і в попередні роки кожна ялинка, яку реалізуює ДП «Тростянецьке лісове господарство» відзначається маркуванням самоклейними етикетками та пластмасовими бирками-стяжками, які розриваються при спробі їх зняття і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Це є підтвердженням законності заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю дізнатись про походження щойно придбаного новорічного дерева.

 

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Системі ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://www.ukrforest.com/check. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня це може свідчити, про сумнівне походження ялинки.

 

Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити з Google Play Market або за  посиланням http://www.ukrforest.com/files/yalinka.apk), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

 

Сподіваємося на свідомість громадян при придбанні ялинок та просимо при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до ДП «Тростянецьке лісове господарство».

 

Придбати ялинку у горщику, а також традиційні новорічні дерева можна з 1 грудня 2022 року у спеціально визначених місцях – Ялинкових базарах та лісництвах.

 

У Тростянці «новорічну ялинку» можно буде придбати за адресами:

 

  1. місто Тростянець, вул. Нескучанська, 3 (центральна садіба ДП «Тростянецьке лісове господарство»)

 

  1. контора Литовського лісництва та спеціалізований магазин «Лісовичок» (село Климентове)

 

  1. контора Тростянецького лісництва

 

Також буде організована виїздна передсвяткова торгівля ялинками.

 

Як завжди, для охорони зелених насаджень від незаконних порубів в держлісгоспі будуть працювати рейдові бригади, у склад яких входять представники правоохоронних органів.

 

Телефон «гарячої лінії» ДП «Тростянецьке лісове господарство» по охороні хвойних насаджень +38 099 568 70 05

 

Щодо загальних питань та уточнення наявності товару звертайтесь за

тел. +38 050 596 23 83

 

Детальніше про новорічні ялинки, перевірку їх легальності та відповідальність за незаконне вирубування можна прочитати за посиланням.

Закликаємо громадян не порушувати законодавство та купувати лише марковані новорічні ялинки!