Президент Зеленський увів у дію рішення РНБО України «Про захист і використання лісів у особливий період»

Зазначається, що Кабінет Міністрів України у шестимісячний строк має розробити низку законопроєктів, зокрема «Про оцінку впливу на довкілля», стосовно перегляду розміру площ насадження лісу та санітарних рубок лісу в контексті застосування оцінки впливу на довкілля.

Також у шестимісячний термін після скасування воєнного стану Уряд має розробити та затвердити державну цільову програму підвищення пожежної безпеки у сфері лісового господарства.

Крім того, вжити заходів щодо зменшення нормативу сплати частини чистого прибутку (доходу), що відраховується підприємствами Держлісагентства до державного бюджету – до 30%.

Кабінету Міністрів України, в тому числі, доручено опрацювати питання щодо удосконалення системи оподаткування лісових земель шляхом формування Єдиного лісового податку та усунення подвійного оподаткування та щодо створення державного фонду розвитку лісового господарства та створення єдиного державного суб’єкта господарювання з питань охорони, захисту, використання та відтворення лісів шляхом реорганізації державних унітарних комерційних підприємств, які перебувають у сфері управління Державного агентства лісових ресурсів України.