![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSC_0031-1.jpg)
Щоб убезпечити виникнення на підприємстві нещасних випадків, захистити здоров’я та трудові права працюючих, необхідно неухильно дотримуватись самим і вимагати дотримання працівниками встановлених державою вимог з охорони праці та законодавства України про працю, – про це наголосив начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Чигринець, у ході розгляду питання про охорону праці на підприємствах управління на засіданні колегії управління, яке відбулось у п’ятницю, 15 липня.
Доповідав по цьому питанню головний спеціаліст відділу використання лісових ресурсів та маркетингу Віктор Селезень.
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/DSC_0056.jpg)
Він констатував, що на підприємствах управління проводиться повсякденна системна робота щодо профілактики виробничого травматизму. Значна увага приділяється покращенню санітарно-побутового забезпечення. Працюючі повною мірою забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту, що позитивно сприяє комфортності праці. Як результат, за останні 10 років, починаючи з 2012 року, кількість нещасних випадків зменшилась майже вполовину. Зокрема останні 5 років: з 2017 року по 2022 рік – зафіксовано 3 нещасні випадки, на щастя, всі без смертельних наслідків.
У 2021 році на заходи по охороні праці було витрачено 15,8 млн грн. власних коштів підприємств (при плані 8,3 млн грн), що становить 4,3 % від фонду оплати праці. Витрати на одного працюючого склали 6,5 тис грн.
Найбільше направили на охорону праці у Краснопільському держлісгоспі – 1,9 млн грн.
З розрахунку на одного працюючого найбільше спрямував Конотопський держлісгосп – 9,9 тис грн, що становить 6,2 % від фонду оплати праці.
У сумі витрачених коштів – приведення основних фондів у відповідність з вимогами нормативних актів, проведення працівників навчань з охорони праці та медичного огляду, забезпечення їх спецодягом та надання їм спеціального харчування.
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/1.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/2.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/3.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/4.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/5.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/6.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/7.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/8.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/9.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/10.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/11.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/12.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/13.webp)
![](https://sumylis.gov.ua/wp-content/uploads/2022/07/14.webp)