Завдяки 100% переходу на електронні аукціони лісгоспи отримали додаткові 1,1 млрд грн доходу

З 1 травня лісгоспи відновили 100% реалізацію деревини для суб’єктів господарювання, які здійснюють переробку деревини, через електронні аукціони на ліцензованих товарних біржах.

З 1 червня через електронні аукціони також реалізується вся продукція переробки деревини державних лісогосподарських підприємств. На аукціони виставлено 158 тис. м³ пилопродукції, продано – 67 тис. м³. Додатковий дохід складає 9,7 млн грн.

«У цьому році на аукціони виставлено 5,8 млн м³ необробленої деревини. За результатами торгів споживачами придбано 4,1 млн м³ або 70% від виставленого обсягу на суму 12 млрд грн. У результаті отримано додатковий дохід в розмірі 1,1 млрд грн», – повідомив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Без проведення аукціонів деревина реалізується виключно населенню, соціальній сфері та поставляється для потреб ЗСУ та теробороні.

За перше півріччя 2022 року лісгоспами заготовлено 5 млн 129 тис. м³ необробленої деревини, що на 1 млн 589 тис. м³ менше аналогічного періоду минулого року. Найбільше скорочення заготівлі у підприємств, які знаходилися під окупацією. Це Київська, Сумська та Чернігівська області. Наростити обсяги заготівлі по зазначеним регіонам заважає мінування лісових масивів та постійні обстріли у прикордонній зоні.

Реалізовано 4 млн 387 тис. м³ необробленої деревини на суму 8,5 млрд грн, що відповідно на 1 млн 619 тис. м³ менше та на 1,3 млрд грн більше ніж за перше півріччя 2021 року. Вартість одного знеособленого кубометра реалізованої деревини зросла на 744 грн та складає 1947 грн без ПДВ.

Досі залишається проблема із реалізацією необробленої деревини та пилопродукції в Сумській та Чернігівській областях через руйнуванням транспортної інфраструктури.