На Закарпатті відбулося розширене засідання колегії Держлісагентства

Голова Державне агентство лісових ресурсів України Юрій Болоховець підкреслив важливість переходу від суцільних до поступових і вибіркових методів заготівлі деревини.

Позитивні ефекти від рубань переформування:

Лісівничо-екологічні: формування багатоярусних, складних за породним складом, кліматично-стійких деревостанів, примноження біорізноманіття;

Економічні: збільшення обсягів заготівлі деревини та стабільність надходження її на ринок, економія коштів порівняно з традиційним лісовирощуванням;

Соціальні: ліс постійно виконує екологічну, економічну та соціальну функції, внаслідок чого мінімізуються ризики виникнення конфліктів з громадами.

Начальниця Закарпатське ОУЛМГ Вікторія Білоусова розказала про специфіку лісового господарства регіону.

«Основними лісотвірними деревними породами є бук – 59 % відносно площі лісів управління, ялина (смерека) і ялиця – 32 %, дуб – 7,5 %, решта – ясен, явір, в’яз гірський, інші породи», – сказала Вікторія Білоусова.

Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за І квартал 2022 рік доповів начальник Управління стратегії та економічного розвитку Ігор Лицур.

Проведено відтворення лісів на площі 7,6 тис. гектарів.

Заготовлено 2,2 млн м³ ліквідної деревини від усіх видів рубок.

Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – 4601,3 млн грн, що на 659,6 млн грн більше відповідного періоду 2021 року.

Середньомісячна заробітна плата – 15023 грн, що на 17% більше відповідного періоду 2021 року.

Сплачено платежів до бюджетів усіх рівнів та Єдиного соціального внеску в 1983,6 млн грн (що на 253,8 млн грн більше відповідного періоду 2021 року).

Заступник Голови з питань цифрового розвитку Віктор Смаль розповів про діджиталізацію дозвільних документів Держлісагентства (функціонал електронного лісорубного квитка та облік продукції переробки деревини в єдиній державній системі електронного обліку деревини).

Про стан бухгалтерського обліку і достовірність звітності на підприємствах Вінницького, Закарпатського та Черкаського обласних управлінь лісового та мисливського господарства доповіла начальниця Відділу бухгалтерського обліку Галина Байраківська.