Віктор Чигринець взяв участь у відкритті насіннєво-селекційного центру на Донеччині

На Донеччині на базі ДП “Лиманський лісгосп” запрацював сучасний насіннєво-селекційний центр. Його відкриття відбулось у суботу, 18 грудня.

Поряд з іншими, участь у відкритті взяв начальник Сумського ОУЛМГ Віктор ЧИГРИНЕЦЬ.

Нововідкритий комплекс дає змогу вирощувати садивний матеріал на основі технологій шведської компанії ВСС АВ.

«Щорічно цей лісорозсадницький комплекс вироблятиме по 1 200 000 сіянців сосни із закритою кореневою системою. У майбутньому завод працюватиме на листяні породи, а також забезпечуватиме садивним матеріалом сусідні регіони», – сказав Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

Заплановано також будівництво поля дорощування і теплиці, що дозволить збільшити потужності виробництва сіянців удвічі – до 2 400 000 штук на рік.

Центр включає в себе:

цех переробки та висівання насіння;

теплицю для вирощування сіянців із закритою кореневою системою;

майданчик дорощування сіянців.

Завод побудовано за рахунок обласного бюджету Донецька обласна державна адміністрація в рамах програми Президента «Велике будівництво».

Такий самий комплекс цієї осені відкрили на Львівщині. Прогнозується, що регіон додатково отримуватиме 7,5 млн сіянців на рік із закритою кореневою системою та 4 млн сіянців із покращеною кореневою системою.

У наступному році селекційно-насіннєві комплекси збудують у Київській, Житомирській, Кіровоградській, Сумській, Чернігівській, Волинській, Івано-Франківській і Тернопільській областях.

На Сумщині комплекс планується встановити на базі ДП «Лебединський лісгосп».

Це дозволить суттєво збільшити потужності і реалізувати програму Президента «Зелена країна», яка передбачає висадження 1 мільярду дерев за три роки і збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років.