На Сумщині готується до відкриття сезон полювання на пернату дичину

Зовсім скоро, а саме у суботу, 7 серпня, у мисливських угіддях підвідомчих підприємств Сумського обласного управління лісового та мисливського господарствавідкривається сезон полювання на пернату дичину.

Перший постріл можна буде зробити в день відкриття о 18 годині. Тривалість сезону залежить від виду пернатої дичини: на деяких пернатих останній день полювання 31 жовтня, а на деякихможна буде полювати навіть до кінця грудня. Більш детальну інформацію про це можна дістати у мисливствознавців на місцях.

Щоб з категорії мисливців не потрапити до категорії браконьєрів, треба спершу підготувати необхідні документи:

* Під час полювання мисливець зобов’язаний мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання на поточний сезон, дозвіл на відстріл пернатої дичини (відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, за наявності мисливської собаки − паспорт на мисливську собаку. При придбанні відстрільної картки мисливців ознайомлять із заборонами на полювання, які діють у певних мисливських угіддях, а саме: з розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду, місцями відпочинку людей, проведенні господарських робіт тощо.

*Вартість сезонної та разової відстрільних карток визначається користувачем мисливських угідь. Ті, хто придбав картку, в обов’язковому порядку перед початком полювання повинні зареєструватися у єгеря обходу.

Також варто пригадати деякі особливості полювання:

* Полювати дозволено по середах, суботах і неділях, в четвер можуть виходити на полювання виключно власники лягавих собак.

*Денна норма відстрілу дичини для кожного мисливця становить: 5 качок, 6 лисок, 10 куликів, 10 голубів, 15 перепілок, 2 норців.

*!Заборонено добувати водяних курочок, і пастушків, оскільки ці птахи занесені до Червоної книги України.

*!!Не можна стріляти з човна стоячи. Постріл можна робити тільки з положення сидячи. При цьому в човні має перебувати не більше двох осіб і сидіти вони повинні спиною один до одного.

*!!!Категорично забороняється полювати на неприбраних полях, де ростуть кукурудза і соняшник, полювання на дичину, яка знаходиться на поверхні води, стрілянина по зарослях.

*При переїзді на інше місце полювання вогнепальна зброя повинна розряджатися і зачохлюватися.

*Не варто забувати, що полювати на пернату дичину дозволяється тільки в світлий час доби. Не пізніше, ніж за годину до заходу сонця, і не раніше, ніж за годину до його сходу.

!*Звертаємо особливу увагу мисливців області на суворе дотримання заборон щодо ведення полювань. До порушників застосовуватимуться відповідні міри впливу, визначені чинним законодавством України.

!**Попереджаємо, що впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання.

!***Не забувайте, що незаконний видобуток лебедя обійдеться у 4000 грн. за одну голову, гусака і фазананеобхідно буде сплатити по 2 тис. грн. За качку, перепела та голуба доведеться викласти по 1 тис. грн.У додаток штрафи за порушення правил, розмір яких коливається від 102 грн. до 1 020 грн.

НІ ПУХУ, НІ ПЕРА !!!