Відбулося засідання розширеної колегії Державного агентства лісових ресурсів України

Під час колегії розглянуто підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за І квартал 2021 року. Про це доповіла заступниця начальника управління стратегії та економічного розвитку начальниця відділу праці, заробітної плати та економічного розвитку Валентина Уварова.

За цей час створено 7,3 тис. гектарів лісових культур або 35,5% від завдання на весну, в тому числі 0,3 тис. га нових лісів або 21,5% до завдання на весну.

Заходи із формування молодняків (освітлення і прочищення) проведені на площі 6,3 тис. га, що становить 145% до завдання.

Станом на 01.04.2021 в лісах галузі ліквідовано 12 пожеж на площі 7,7 га, що в 20 разів менше від кількості та в 75 разів від площі загорянь першого кварталу минулого року. Середня площа однієї пожежі зменшилася в чотири рази та склала 0,6 гектари.

Не допущено жодної верхової та великої лісової пожежі (площа загоряння понад 5 га).

Із метою попередження лісових пожеж підприємствами влаштовано 9,1 км протипожежних розривів і бар’єрів та 4,4 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 11,9 тис. км.

Крім того, про стан та перспективи розвитку галузевої науки доповіла завідувачка сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків із громадськістю Любов Полякова.

Питання дотримання вимог Закону України «Про тваринний світ» в частині заборони проведення санітарних рубок в лісах у період масового розмноження диких тварин і виконання аукціонних договорів з продажу необробленої деревини прокоментував перший заступник Голови Держлісагентства Віталій Пунь.