Посилюємо українсько-австрійську співпрацю

14 травня за ініціативи Держлісагентства за участі Федерального міністерства сталого розвитку та туризму Австрії відбувся круглий стіл. Мета – обмін досвідом із питань попередження наслідків стихійних лих у лісах

Участь у заході взяли 75 українських фахівців – представники Держлісагентства, обласних управлінь Карпатського регіону, державних лісогосподарських підприємств та наукових установ.

Австрійськими фахівцями презентовано основи ведення господарства в захисних лісах, основні заходи державного регулювання підтримки та посилення захисної функції лісів.

Колеги зауважили, що з федерального бюджету Австрії виділяється 20-30 млн євро на лісовідтворення в захисних лісах та створення штучних бар’єрів для запобігання руйнівних наслідків сходження снігових лавин, каменепадів, сельових потоків тощо. Зазначена сума складає 50-60% від потреби, інші кошти покриваються з місцевих бюджетів та власниками лісів.

Значних зусиль потребує робота з приватними власниками лісів, які не бажають проведення захисних заходів у своїх лісах. Площа захисних лісів складає третину лісових масивів країни. В захисних лісах держава обмежує площу суцільних рубок до 0,2 га та вимагає створення стабільних різновікових лісових екосистем.

Загалом площа суцільної рубки на ділянці в Австрії обмежена 2 га. У разі масштабних вітровалів та буреломів власник повинен ліквідувати наслідки стихійного лиха і у цьому випадку площа лісосіки не обмежена, а ліквідація наслідків стихійного лиха не вважається рубкою.

Українська сторона презентувала напрацювання стосовно заходів у лісах, направлених на запобігання повеням, зокрема щодо вимог до трелювальних волоків, будівництва лісових доріг тощо.

Сторони домовились продовжити обмін досвідом із зазначеного питання після зняття карантинних обмежень

Довідково

З 2016 року співпраця з австрійською стороною у галузі лісового господарства здійснюється в рамках Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством аграрної політики і продовольства України та Федеральним міністерством сільського, лісового, водного господарства і екології Австрійської Республіки.