У І кварталі 2021 року сумські держлісгоспи спрацювали результативно

За підсумками роботи у І кварталі 2021 року всі підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства забезпечили стабільну роботу та показали гарні фінансові результати. Про це доповів на засіданні колегії заступник начальника управляння Євген Фролов.

Він зазначив, що на даний час спостерігається суттєве покращення ситуації на ринку лісопродукції, що позитивно вплинуло на обсяги отриманого підприємствами чистого доходу.

Аналізуючи фінансово-господарські показники держпідприємств, Євген Фролов повідомив, від усіх видів рубок впродовж звітного періоду було заготовлено 201,3 тис.м3 деревини, що на 8,8 тис.м3 менше, ніж за січень-березень 2020 року. Вихід лісоматеріалів круглих 71,7 % в загальних обсягах заготовленої деревини від проведення рубок головного користування, що на 0,7% більше від фактичного показника за І квартал 2020 року та на 6,2 % більше планового показника, що становить 65,5%.

У власних цехах перероблено 50,5 тис.м3 деревини.

Всього за січень-березень держлісгоспи реалізували продукції на суму 296,9 млн грн, що на 41 млн грн, або 16 % більше за відповідний показник минулого року. Найбільші темпи приросту реалізації у Глухівському лісгоспі – 139%, більше як на 20 % збільшили реалізацію у Лебединському, Свеському та Шосткинському лісгоспах.

З 1 м3 заготовленої деревини підприємства управління реалізували продукції на суму 1475 грн, що на 257 грн більше від показника минулого року. Найбільший обсяг реалізації з 1м3 заготовленої деревини у Тростянецькому лісгоспі – 2264 грн.

Продуктивність праці зросла на 18% і досягла рівня 123,4 тис грн.

На оплату праці штатних працівників за січень-березень 2021 року підприємства управління спрямували 118,2 млн грн, що на 27,8 млн грн, або 31% більше ніж у І кварталі 2020 року. Всі підприємства збільшили витрати на оплату праці. Рівень середньомісячної заробітної плати в цілому по управлінню склав 16374 грн і зріс порівняно з січнем-березнем 2020 року на 4027 грн, або 33%. Найбільше отримують у Охтирському і Тростянецькому лісгоспах – понад 20 тис грн. Заборгованості з виплати зарплати по підприємствах управління немає.

Також до виконання лісогосподарських робіт підприємства широко залучають приватні структури. Всього на послуги з виконання лісогосподарських робіт за звітний період було спрямовано 28,2 млн грн.

Поряд з основними джерелами доходів лісгоспи області отримують доходи від ведення діяльності, не пов’язаної з основною. Впродовж І кварталу було отримано 7,4 млн грн таких доходів. Майже 85 тис грн склала виручка від реалізації декоративного посадкового матеріалу. Понад 900 тис грн – це робота магазинів «Лісовичок», 34,0 тис грн доходу отримав Тростянецький лісгосп від роботи рекреаційної ділянки «Лісовичок». 1,3 млн грн ми отримали загалом Охтирський та Свеський лісгоспи від реалізації паливної тріски та пелет.

Зароблені кошти лісгоспи інвестують у розвиток власної виробничої бази. На будівництво, придбання, капітальний ремонт основних засобів за 3 місяці цього року було витрачено понад 11,8 млн грн. власних коштів. Фінансовий план з капітальних інвестицій виконано всіма державними підприємствами. Загалом по управлінню на розвиток виробництва направили 4% з 1 грн реалізації продукції. Більше ніж загалом по управлінню витратили на ці цілі у Роменському лісгоспі – 9%, Глухівському, Конотопському, Лебединському лісгоспах – 8%., у Сумському лісгоспі 7% та 6 % – у Краснопільському лісгоспі.

Позитивно відзначив заступник начальника і податкову політику держлісгоспів. Так за 3 місяці цього року підприємства управління сплатили до зведеногобюджету і Державних цільових фондів 129,6 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на рівні минулорічного показника. Найбільшу питому вагу у загальній сплаті податків – понад 32% – складає плата за спеціальне використання лісових ресурсів, її сплачено 42 млн грн, 25% складає ПДВ, – це склало 32,9 млн грн. З 1 кубометра заготовленої деревини сплачено 644 грн., ріст на 26 грн. до відповідного минулорічного показника. У Тростянецькому лісгоспі цей показник становить 1087 грн. З загального обсягу отриманого чистого доходу від реалізації продукції сплачено загалом 44% податків і зборів, по Лебединському лісгоспу цей показник складає 50%, а Охтирському і Сумському лісгоспах – 51%.