Байбак Тимко після самоізоляції дав прогноз на весну

Головного українського синоптика, байбака Тимка ІІІ розбудили на біологічній станції ХНУ ім. Каразіна в Гайдарах.

2 лютого на теріторії НПП «Гомільшанські ліси» в селищі Гайдари (Зміївський район), на біостанції ХНУ ім. Каразіна, пройшов традиційний захід, присвячений Дню байбака — співробітники наукової станції розбудили байбака Тимка ІІІ, щоб він передбачив наближення весни, а також погоду, яка чекає українців найближчим часом.

Близько 11:30 доглядачка біостанції, дочка вченого Віктора Токарського Надія Токарська дістала гризуна з лігва. Через похмуру погоду Тимко не побачив власну тінь. Надія Токарська озвучила прогноз на весну.

“Весна буде ранньою”, — сказала доглядачка. Вона зазначила, що Тимко був трохи сонний, але в цілому все пройшло, як зазвичай. Прокинувся головний синоптик кілька днів тому. Під час фотосесії тварина помітно нервувала на руках у берегині і “посвистувала”.

Якщо вірити прикметі, зима була б ще довгою, якби Тимко вийшов і побачив власну тінь (при сонячній погоді). Тимко ІІІ пророкує погоду Україні другий рік поспіль, йому три роки. Як розповіла Надія Токарська, “дітей” у гризуна ще немає.