В Україні до Нового року виростили понад 2,5 млн шт. ялинок, ялиць і сосен

????????????????????????????????????

Символ Нового року: у лісових господарствах України виростили мільйони ялинок, ялиць та сосен. Тож для тих, хто все-таки не змінює традиціям і надає перевагу живій пухнастій красуні, лісівники України виростили на спеціальних плантаціях достатню кількість новорічних ялинок, аби забезпечити потреби населення повною мірою.

Згідно з матеріалами інвентаризації лісокультурних об’єктів у державних лісогосподарських підприємствах, що належать до сфери управління Держлісагентства, у 2020 році обліковується 4,5 тис. га плантацій, на яких росте 13,5 млн шт. новорічних ялинок, з них 2,6 млн шт. стандартні – можливі для реалізації.

За словами Голови Державного агентства лісових ресурсів України Василя Кузьовича, у 2020 році державними підприємствами Держлісагентства лісівники готові заготовити 520 тис. шт. новорічних ялинок, з яких 237 тис. шт. планується заготувати під час проведення рубок догляду за лісом, ще 289 тис. шт. – на плантаціях новорічних ялинок.

Як вибрати дерево і зберегти його до свят, розповіли під час престуру лісівники Київщини. У Дорогинському лісництві ДП «Фастівський лісгосп» на площі 3,7 га росте 18,5 тисячі ялинок. Дерева різних вікових груп, всі готові до продажу.

Заготувати планують цього року 350–400 штук залежно від потреб.

Зразковим вважається ось таке: ялині чотири роки, висота 1 метр 10 сантиметрів.

Символ нового року надійде в продаж у грудні. Покупцям запропонують зрубані дерева, а також такі, що ростуть у горщиках. Мета продажу ялинок у горщиках – запровадження під час зимових свят позитивної європейської альтернативи зрубаним новорічним ялинкам, формування громадської думки про недопущення самовільних рубок ялинок, привернення уваги до збереження і примноження лісів України.

Ялинки від лісівників у контейнерах продаються у Вінницькій, Житомирській, Волинській, Херсонській, Сумській, Черкаській, Рівненській областях. Ціна їх вища, тому й кількість обмежена. Вартість становить від 200 до 2500 грн залежно від висоти і породи.