На колегії Держлісагентства розглянули підсумки фінансово-господарської діяльності за 9 місяців

Сьогодні, 26 листопада, відбулось засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів в режимі zoom за підсумками фінансово-господарської діяльності підприємств галузі за 9 місяців поточного року.

Відкриваючи колегію Голова Державного агентства Василь Кузьович відзначив про зміни в складі колегії, до якої включені, окрім голови екологічного комітету Олега Бондаренко та народних обранців – Олександра Матусевича та Ольги Василевської-Смаглюк, також Перший заступник Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Україн Богдан Боруховський та директор Департаменту з питань надрокористування та відновлення довкілля Міндовкілля Олександр Шуст.

Перше, на що було акцентовано увагу – відтворення лісів. Так за три квартали поточного року виконано на площі 32,3 тисяч га, що становить 111,9% до завдання третього кварталу та 90,3% річного завдання. Садіння і висівання лісу проведено на площі 23,0 тисячі гектарів (98,9% річного обсягу), створено 1,4 тисяч гектарів нових лісів (66,5% річного завдання). За результатами технічного приймання до обсягів лісовідновлення також зараховано 9,3 тисяч гектарів природного поновлення (74,4% річного завдання).

Заходи із формування молодняків (освітлення і прочищення) проведені на площі 30,5 тисяч га, що становить 106,2% до завдання 9 місяців. Під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів заготовлено 5,9 млн куб. м ліквідної деревини, що становить 125% до площ за 9 місяців.

За 9 місяців 2020 року заходи з поліпшення санітарного стану лісів проведені на площі 135 тис га, що становить 55 % до запланованого обсягу, з яких суцільні санітарні рубки – 6,8 тис га, вибіркові санітарні рубки – 125,3 тис га та ліквідація захаращеності – 2,9 тисячі га. За 9 місяців 2020 року підприємствами галузі отримано 145,1 млн грн чистого прибутку. За три квартали підприємствами галузі сплачено до бюджету 3 млрд 466 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів. З них до державного бюджету сплачено 2 млрд 53 млн грн (59 %), до місцевого – 1 млрд 413 млн гривень (41 %).

Найбільша сума податків та зборів до бюджетів усіх рівнів сплачена підприємствами облуправлінь: Житомирського – 450 млн грн, Рівненського – 329 млн грн, Сумського – 273 млн грн, Чернігівського – 266 млн грн, Київського – 243 млн грн та Закарпатського – 217 млн гривень. Стосовно сплачених податків за 9 місяців ц.р. було зазначено, що разом сплачено податків та ЄСВ у сумі 4,3 млрд.грн.

Василь Кузьович, коментуючи підсумки господарської діяльності відзначив: «Цей рік був важким для нашої галузі, як і для економіки країн світу. Спад роботи підприємств, підпорядкованими Держлісагентству становить майже 10%. Звісно, якщо порівняти з іншими роками, це ненайбільший спад, однак надіюся, що до кінця року ця цифра зменшиться до 8%».

Звернув Голова Держлісагентства також увагу на масштабні пожежі, які сталися в лісових масивах цього року. З початку пожежонебезпечного періоду станом на сьогоднішній день в лісах галузі ліквідовано 2596 пожеж на площі 74,6 тисячі гектарів. Це колосальні площі знищених лісів та збитків за всю історію України і ми повинні зробити висновки з цього гіркого уроку аби в надалі уникнути подібного. Було акцентовано увагу на розчищення згорілих площ та подальшому лісовідновленні згарищ.

Обговорено також проблемні питання роботи з громадськістю, що стосується лісової галузі, зокрема проаналізовані проблеми інформаційного забезпечення, інформаційних війн та ефективності роботи з громадськістю у 2020 році. Завідувач Сектору міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю Любов Полякова у своїй презентації наголосила на щодо незадовільного виконанні розробленої у 2017 році комунікаційної стратегії із конкретними зауваженнями та пропозиціями щодо виправлення ситуації. Крім того, доповідачка проаналізувала роботу у 2020 році виокремивши як позитивні, так і негативні її результати.

Василь Масюк, у свою чергу, наголосив на важливості прозорості галузі, відкритості праці лісівника та деревообробника та обґрунтував необхідність створення лісівничого інформаційного центру, який би опікувався проблемами комунікації з лісових та деревообробних галузей.У зв’язку з цим, Голова Держлісагентства Василь Кузьович доручив керівникам територіальним органам, підприємств, установ і організацій безпосередньо забезпечити комунікацію між журналістами та прессекретарями, налагодити постійний моніторинг ЗМІ та соціальних мереж, визначити в кожному лісогосподарському підприємстві спікера та відповідального за пресу, постійне інформування ОТГ стосовно результатів діяльності лісогосподарських підприємств, налагодження контактів із організаціями громадянського суспільства та пресою.

Виступаючи на засіданні колегії народний обранець Ольга Василевська-Смаглюк наголосила на важливості позитивного іміджу та репутації лісівників у суспільстві та відмітила, що не можна категорично стверджувати, що лісівники втратили повагу в суспільстві. Адже проживаючи і працюючи поряд із лісівниками, багато громадян зазначають, що лісівники не втратили авторитет. Також вона наголосила, що лісівники повинні очолити екологічний рух та самі, завдяки прес-службам, стати лісовим рупором. У галузі багато авторитетних і поважних людей, лісівничих династій, які можуть стати чудовими лоббі в інформаційних війнах за ліс.

 

Прес-служба Держлісагентства