Новорічні ялинки

Наближається улюблене свято як усіх дітлахів, так і дорослих — Новий рік. Для більшості дітей воно асоціюється з чудовою казкою.

Картинки по запросу картинка елочка новогодняя в лесу

Яке ж свято без зеленої красуні?

Ялинка – це обов’язковий атрибут новорічних та різдвяних свят, без якого просто неможливо уявити кожну оселю в ці дні. Всім здається, що ялинка повинна бути саме живою, щоб яскравіше передавати атмосферу свята.
Обирати новорічну красуню треба за простим принципом: подобається — беріть. Головне — наявність самоклейної стрічки з номером та серією і ви будете впевнені, що це дерево саме з нашого лісу.

Хтось обирає за густотою, а комусь чим зеленіша, тим краще. Сосна в приміщенні стоїть довго навіть просто в хрестовині. Бо багато хто намагається подовжити її життя за допомогою води чи піску. Справжню ялинку заніс у хату з морозу, і одразу відчуваєш аромат свята. Новорічна красуня до продажу росте мінімум 5 років. До речі, визначити її вік дуже просто за мотовками — місцями, звідки ростуть гілки. Порахувавши їх та додавши 2, стане відомо, скільки років дереву.

Реалізація новорічних ялинок буде проводитись в дворах лісництв нашого лісгоспу та на майстерських дільницях. Також буде організована виїздна передсвяткова торгівля ялинками.

Як вибрати новорічну ялинку?

Погодьтеся, Новий Рік пройде не так яскраво, якщо в будинку не буде новорічної ялинки. Саме вона створює  особливу атмосферу свята і дива.

 

Якщо Ви вирішили придбати ялинку, ось кілька порад щодо вибору новорічної красуні.

 

Перше, завжди купуйте ялинку чи сосну в організованих пунктах продажу. І обов’язково прослідкуйте, щоб на пухнастій була прикріплена бирка зі штрих-кодом. Ялинка без бирки є незаконно виставленою на продаж.

 

По-друге, варто звернути увагу на її стовбур. Стовбур – це основа будь-якого дерева, саме тому від стану стовбура залежить і стан дерева в цілому.

 

Стовбур у ялинки, яка знаходиться в хорошому стані, повинен бути рівним і прямим, без тріщин. Наявність обідка на зрізі говорить про те, що дерево зрізане давно, а значить і простоїть воно недовго. Припустимо, стовбур виявився хорошим, після цього варто підняти дерево і зрізом вдарити об землю. Якщо після цього, стали обсипатися голки, це свідчить тільки про те, що дерево абсолютно не придатне. Така ялинка не простоїть і півтора тижня, не кажучи вже про всі новорічні свята.

 

У гарної, свіжої ялинки гілки повинні бути пружними і еластичними. Для цього ви можете зігнути гілку і подивитися на її стан. Якщо гілка пружна – це добра ознака. Якщо гілка тріщить і ламається – не варто купувати таке дерево.

 

Крім пружності гілок, є ще одна ознака свіжості дерева, про яку варто пам’ятати. У свіжої ялинки гілки повинні тягнутися вгору. Якщо гілки туляться до стовбура біля основи, тобто просідають, це говорить про те, що дерево зрізане давно.

 

Для того щоб перевірити стан хвої, потріть голки в руках. Якщо на руках залишається масляниста хвойна речовина із запахом смоли, значить ялинка абсолютно свіжа. Крім того, у свіжого дерева, хвоя має яскраво-зелений, соковитий колір. Свіжа хвоя повинна володіти хорошою колючістю і пружністю.

 

Перш ніж доставити ялинку додому, необхідно правильно її упакувати. Для цього потрібно акуратно підв’язати гілки до стовбура мотузкою, щоб вони не пошкодилися. Нести ялинку потрібно верхівкою назад. А вносити в приміщення навпаки – верхівкою вперед.

 

Перш ніж заносити ялинку в квартиру, варто спочатку адаптувати її до внутрішнього клімату. Якщо у вас є балкон або підвал, залиште її на декілька годин там. Це потрібно зробити для того, щоб уникнути різких перепадів температури, які є згубними для дерева.

 

Від правильного встановлення новорічної ялинки і від дбайливого догляду за нею залежить і тривалість її служби. Для початку підготуйте дерево до встановлення. Перш ніж встановлювати ялинку, підрубайте їй стовбур, на декілька сантиметрів очистивши від кори. Після цього злегка розщепніть зріз, це дозволяє відкрити пори і збільшити водопоглинання дерева.

 

Ялинку можна встановлювати по-різному: в ємність з піском, водою чи на підставку.

 

Встановлення в ємність з піском

 

У певну ємність, потрібно насипати свіжий зволожений пісок. Попередньо у воду, яку ви будете наливати в пісок, потрібно додати трохи гліцерину. Пісок потрібно поливати кожні два дні.

 

Встановлення в ємність з водою

Беремо ємність (відро чи бак), у неї наливаємо відстояну воду, в яку можна додати цукру і трохи солі. Оскільки дерево буде інтенсивно вбирати вологу, варто завжди підливати воду.

 

Встановлення на підставку

 

Для цього береться будь-яка стійка підставка, стовбур дерева обертається мокрою ганчіркою і встановлюється у підставку. Потрібно стежити за вологістю стовбура, щоб дерево не починало пересихати.

Намагайтеся частіше збризкувати гілки ялинки водою, для збереження свіжості та уникнення пересихання. Не встановлюйте ялинку поблизу основних і додаткових опалювальних приладів. Частіше провітрюйте приміщення.