Робоча поїздка голови Держлісагентства Василя Кузьовича на підприємства Хмельницького ОУЛМГ

У ході поїздки Василь Кузьович знайомився з роботою шепетівських, славутських та ізяславських лісівників по виконанню основних завдань – охороною і захистом лісів від пожеж та незаконних рубок, здійснення лісовідновних процесів, раціонального використання лісових ресурсів, ведення рекреаційної діяльності. Проведено аналіз можливостей для подальшого розвитку підприємств.

У Шепетівському лісгоспі оглянуто зону відпочинку «Лісовий кордон». Відбулося знайомство з принципом роботи мульчера «KANSAS» в Шепетівському лісництві. Тут агрегат працював під час проведення освітлення в дубових культурах.
Лісівники Шепетівщини цього року придбали два таких мульчери і з їх допомогою провели догляд за лісовими культурами на площі 150 гектарів та освітлення на 30 гектарах. «KANSAS» став незамінним помічником при догляді за квартальними просіками та на підготовці площ під лісові культури. Крім того, застосування мульчера дало змогу зменшити витрати на доглядах у 4-5 разів.
Голова Держлісагентства побував на рубці головного користування в Кам’янківському лісництві, де розробка лісосіки ведеться з дотриманням вимог сертифікації лісів FSC.
У Славутському лісгоспі Василь Кузьович ознайомився роботою автоматизованої лінії з вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Учасники заходу оглянули павільйони дорощування сіянців хвойних та листяних порід. Побували на центральній садибі в новоствореному магазині продукції побічного користування, де реалізовуються товари лісгоспів Хмельницького ОУЛМГ. Оглянули диспетчерську з телевізійною системою відеонагляду за лісом. А також проінспектували склад пожежного інвентаря.
Ознайомилися з лісництвами підприємства. У лісництві «Теребіжі» оглянули розсадник з вирощування посадкового матеріалу в коробах, у Голицькому – цьогорічні лісові культури. У Партизанському лісництві побували на рубці догляду – проріджуванні, у Стриганівському – на піднаметних культурах. У Крупецькому лісництві спостерігали за роботою сучасного лісозбирального комбайну на розробці лісосіки. Як ведеться підготовка грунту трактором і плугом новітнього покоління, а також посадка лісових культур із закритою кореневою системою, учасники робочої поїздки побачили в Ташківському лісництві.

Насичений день очільник лісової галузі Василь Кузьович разом з керівництвом Хмельницького ОУЛМГ завершили в Ізяславському лісгоспі. Тут оглянуто майданчик дорощування лісових культур із закритою кореневою системою та представлено колективу Ізяславського лісгоспу новопризначеного директора Сергія Кутасєвича.