Василь Кузьович: «Я не допущу дискредитації галузі та злочинної бездіяльності в лісі»

У режимі відеоконференції під керівництвом Голови Державного агентства лісових ресурсів Василя Кузьовича сьогодні, 24 вересня, відбулось розширене засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України.

Розпочав Василь Кузьович колегію з питання Всеукраїнської перевірки лісових господарств Державною службою України з надзвичайних ситуацій. Через ряд недоліків та недостатню охорону лісу від пожед, недостаню укомплектованість необхідним оснащенням на підприємствах, за результатами перевірки було прийнято рішення здійснити дисциплінарне провадження щодо начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Дзюбенка за невиконання посадових обов’язків з питань техногенної та пожежної безпеки. Крім того, роботу Волинського та Рівненського обласних ОУЛМГ з питань організації виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки визнано недостатньою, в результаті чого оголошено зауваження начальникам Волинського ОУЛМГ Олександру Кватирку та Рівненського ОУЛМГ Віталію Суховичу за недостатню вимогливість до керівників підвідомчих підприємств з питань пожежної та техногенної безпеки.

Очільник галузі сказав: «У жовтні-листопаді цього року буде проведена оцінка діяльності за завданнями, які визначені в січні місяці. Оцінка буде жорсткою, але ефективною. Всі звикли, що в країні карантинні обмеження, але це не означає, що фахівці Держлісагентства та Служби ДСНС не можуть поїхати на перевірку. Коронавірус шлагбаумів не ставить. Я не допущу дискредитації галузі та злочинної бездіяльності в лісі. Кожен, хто не може гідно нести лісівничій мундир та виконувати поставлені завдання – охорони лісу, повинен уступити місце професіоналу».

Однак дисциплінарними впровадженнями Василь Кузьович не обмежився. Через недостатньо укомплектовані окремі пункти зосередження протипожежного інвентарю та обладнання, недостатньо належний стан перевірки відповідності водойм, інших джерел водопостачання цілям пожежогасіння, наявне засмічення побутовими та промисловими відходами лісових насаджень, несвоєчасне очищення ділянок від порубкових залишків, що призводить до накопичення горючих матеріалів в лісових насадженнях, недостатню укомплектованість пунктів зосередження протипожежного інвентарю та обладнання, з трьома директорами держлісгоспів припинено трудові договори й звільнено їх із займаних посад. Зокрема, звільнено директорів ДП «Ратнівське ЛМГ» Володимира Чикору, ДП «Костопільське ЛГ» Олександра Мелещука та ДП «Кам’янське ЛГ» Віталія Вереса. Оголошено догани директорам ДП «Звенигородське ЛГ Івану Басу та ДП «Черкаське ЛГ» Андрію Пустовіту за недотримання вимог нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки. Цифри, які звучали на колегії були невтішними і висновки зроблені об’єктивні.

Далі члени колегії перейшли до питання організації роботи підприємств галузі у пожежонебезпечний період. Заступник начальника Відділу охорони і захисту лісів Ігор Віговський сказав: «За 8 місяців поточного року влаштовано 33,4 км протипожежних розривів, заслонів, бар’єрів та 51,7 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 202,5 тис. км, перекрито 15,1 тис. позапланових лісових доріг. У лісових масивах вздовж доріг загального користування та у місцях відпочинку населення встановлено 11,8 тис. аншлагів, білбордів, панно, плакатів на протипожежну тематику. Однак незважаючи на вжиті профілактичні заходи, станом на 21 вересня в лісах Держлісагентства зареєстровано 2317 випадків лісових пожеж на площі 54,3 тис. га, в тому числі верхових – 12,0 тис. га, що перевищило у 2,1 раза за кількістю та в 58 разів за площею показники відповідного періоду минулого року. Збитки від пожеж у поточному році склали 6,6 млрд грн, з них прямі – 6,4 млрд грн і побічні – 204 млн гривень».

Вислухавши доповідача керівник лісового господарства України Василь Кузьович наголосив, що необхідно підсилити охорону лісів від пожеж, активізувати співпрацю із засобами масової інформації з питань охорони лісів від пожеж та запровадити оперативне оприлюднення інформації про загоряння в лісових масивах і хід їх ліквідації на офіційних веб-сайтах та сторінках у соціальних мережах.

Говорили учасники колегії також про реформування інституційної структури лісового господарства та підходи до фінансового забезпечення лісової галузі, про санітарний стан лісів та заходи боротьби з шкідниками і хворобами лісу, про перспективи застосування поступових і вибіркових рубок головного користування у Карпатському регіоні та Рівненському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Не оминули й питання стану бухгалтерського обліку і договірності звітності на підприємствах і Київського обласного та по м. Києву управління лісового та мисливського господарства й про відзначення працівників галузі, які брали участь у ліквідації пожеж в Харківської області та з нагоди ювілейних дат від дня народження. Одним із важливих питань, про яке сказав Василь Кузьович – активна участь лісівників галузі у проведенні Всеукраїнської акції «Озеленення України».

Пресслужба Держлісагентства