Голова Держлісагентства обговорив з керівництвом Укрдержліспроекту питання проведення Національної інвентаризації лісів

15 серпня Голова Державного агентства лісових ресурсів України  Василь Кузьович провів робочу нараду з керівництвом Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання «Укрдержліспроект». На ній було розглянуте широке коло питань щодо стану та розвитку вітчизняного лісовпорядкування.

Василь Кузьович позитивно оцінив поточну роботу об’єднання. Адже, не зважаючи на карантинні обмеження, лісовпорядники забезпечили певну стабільність та продуктивність.

У порівнянні до аналогічного періоду минулого року:

– на 13,2% зросла прибутковість підприємства;

– на 10,7% та на 37% знижені відповідно дебіторська та кредиторська заборгованості;

– на 6,1% збільшені відрахування до бюджету та на соціальні внески;

– середньомісячна заробітна плата зросла на 11,7%.

На нараді також йшлося про те, що вдалося зупинити плинність кадрів. Чи не вперше за кілька років в об’єднання працевлаштувалися таксаторами випускники лісівничих закладів вищої освіти.

Голова відомства акцентував увагу на необхідності підвищення якості лісовпорядних робіт, ролі лісовпорядкування в забезпеченні сучасного лісоуправління, на застосуванні сучасних геоінформаційних технологій при проведенні польової таксації та камеральної обробки отриманих матеріалів.

Окрім того, Василь Кузьович наголосив на необхідності вирішення низки соціальних та побутових проблем, підвищенні престижу професії лісового таксатора, поверненні статусу лісовпорядної школи, як однієї з найкращих при формуванні справжніх фахівців лісової галузі.

Також були схвалені напрацювання ВО «Укрдержліспроект» з автоматизації лісовпорядних робіт на основі ГІС, надані зауваження щодо прискорення практичного втілення заходів у відповідності до прийнятого Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».

Однією з головних тем робочої наради було обговорення шляхів здійснення Національної інвентаризації лісів. Розглянуто питання організаційного, технологічного та матеріально-технічного характеру.

«Визначена доцільність скорочення термінів проведення інвентаризації, оптимізації видатків, залучення до цієї роботи галузевих наукових установ та відповідних кафедр лісівничих навчальних закладів, забезпечення зрозумілого та прозорого для суспільства отримання і подальшого використання результатів і, перш за все, в напрямку стратегічного планування та поміркованого бачення шляхів збереження лісів та невиснажливого лісокористування», – повідомив Василь Кузьович.

За підсумками робочої наради Голова Держлісагентства надав відповідні вказівки та доручення.

На фото (зліва направо): т.в.о. Генерального директора ВО  «Укрдержліспроект» Петро Шарейко, Голова Держлісагентства Василь Кузьович, Голова Консультативно-дорадчого органу Держлісагентства Валерій Цибулько