На Львівщині вирощують молодий ліс за сучасними європейськими технологіями

У рамках робочої поїздки на Львівщину Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович відвідав державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», який застосовує сучасні технології в лісовому насінництві та вирощуванні садивного матеріалу.

«Вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою – це сучасні лісівничі технології, які вже багато років поспіль успішно застосовуються у Європейських країнах та й у всьому світі», – зазначив Василь Кузьович.

Він висловив сподівання, що вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою допоможе вирішити питання заміни всихаючих ялинників у Карпатах та соснових насаджень у зоні Малого Полісся на корінні біологічно стійкі деревостани.

«Використання таких сіянців дозволяє лісівникам не лише суттєво розширювати строки садіння лісових культур, що особливо актуально для України, а й підвищити практично до 100% приживлюваність садивного матеріалу на лісокультурних площах», – наголосив Голова Держлісагентства.

Лісовий селекційно-насіннєвий центр працює з 2006 року, на базі якого успішно функціонує комплекс обладнання із переробки та зберігання лісового насіння. За період роботи цеху переробки перероблено 1,2 млн кг лісонасіннєвої сировини та отримано понад 49,3 тис. кг якісного насіння. З цього насіння можна виростити, з врахуванням схожості насіння, 2,1 млрд дерев.

Голова Держлісагентства ознайомився з роботою цеху переробки лісонасіннєвої сировини та її зберігання. Тут зосереджено сушильну камеру, обладнання для очищення насіння та холодильні камери для зберігання насіння.

Також на підприємстві реалізовується проект побудови сучасного лісорозсадницького комплексу для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою на базі технологій шведської компанії ВСС – світового лідера в цій царині.

Оглянуто роботу сучасної роботизованої посівної лінії. Це обладнання для підготовки субстрату, подачі касет, їх наповнення субстратом, посівні модулі – роботи для точного висіву насіння та робочу станцію для напівавтоматизованогопересаджування сіянців.

Після відвідин цеху висіву насіння оглянуто сіянці основних лісоутворюючих порід України, які знаходяться в теплицях та на полях дорощування, обладнаних сучасними поливальними системами.

Далі відвідувачів ознайомили із технологією пакування сіянців в цеху, де облаштовано автоматизовану лінію пакування.

Голова Держлісагентства Василь Кузьович відзначив важливість впровадження сучасних технологій у лісокультурному виробництві, адже за цим майбутнє у відновленні та вирощуванні лісів України.