Василь Кузьович розповів про боротьбу з незаконним рубками та кадрові зміни на Харківщині

Під час перебування на Харківщині Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович поспілкувався з представниками  місцевих засобів масової інформації.

«Звичайно, найбільше всіх турбує питання боротьби з незаконними рубками. На жаль, Харківщина тут в антилідерах. Минулого року значні обсяги незаконних рубок були виявлені лише після перевірок Держлісагентства та правоохоронних органів. Лісопорушники заготовляли виключно дуб крупномірний та високої технічної якості. Аналіз ситуації засвідчив, що колишні керівники Харківського облуправління самоусунулись від контролю за станом охорони лісів і не вживали заходів реагування. А на місцях працівники державної лісової охорони, які не могли самотужки протидіяти злочинцям, добровільно звільнялись», – зазначив Голова відомства.

За його словами, з початку цього року через фактичну відсутність керівництва управління та деяких лісгоспів, а відтак і відсутність ефективної протидії лісопорушникам, обсяги незаконних рубок також дуже значні. За перше півріччя майже 30 тис. кбм незаконно зрубаної деревини виявлено в Красноградському та Гутянському лісгоспах.

«Дав доручення нещодавно призначеному начальнику Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталію Склярову вжити всіх необхідних заходів для запровадження ефективної боротьби з незаконними рубками в області. Наразі 15% посад працівників нижньої ланки держлісохорони є вакантними. Також доручив представити Держлісагентству професійних та чесних кандидатів на вакантні посади директорів лісгоспів», – повідомив Василь Кузьович.