Екологічна стежка «ЗАПОВІДНИМИ КУТОЧКАМИ НЕСКУЧНОГО» (ПРИУРОЧЕНЕ ДО ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ ЛІСУ: ФОТО ТА ВІДЕОМАТЕРІАЛ + інтерактивна подорож (квест))

16 серпня 2019 року у Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на базі ДП «Тростянецьке лісове господарство»  відкривається просвітницький осередок, у якому зібрана вся історія становлення і розвитку лісової галузі на Сумщині – Музей лісу.

Його відкриття приурочене ювілейній даті – 70 річниці утворення Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Свою історію управління розпочало у 1949 році. Період його організації тривав впродовж чотирьох місяців поетапно, починаючи з 4 травня. Останній наказ, виданий по Харківському обласному управлінню лісового господарства, з складу якого і було виділено Сумське, датований 16 серпня 1949 року.

Завантажити буклет «Заповідними куточками Нескучного»

          Екологічна (еколого-пізнавальна) стежка «Заповідними куточками Нескучного» прокладена в лісовому урочищі «Нескучне» Нескучанського лісництва ДП «Тростянецький ЛГ».

Пролягає стежка через парк-пам´ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тростянецький». Площа парку 256 га.

Загальна протяжність стежки 4,2 км, тривалість екскурсії біля 3 годин.

Основою парку є дібровний масив природного походження.  В парку трапляються дерева дуба віком 300 і більше років. Виростають також ясен, липа, клен та інші. В глухому куточку лісу споруджено грот. Композиційну вісь парку утворює каскад з трьох штучних водойм загальною площею 18,4 га. На виході з парку виростають хвойні породи: сосна звичайна, сосна чорна австрійська, сосна веймутова, ялина звичайна, модрина, які були посаджені на початку ХХ століття.

Стежка передбачає 10 зупинок, на яких можна одержати інформацію про історію лісового господарства регіону, відвідати музей лісу, побувати на розсаднику декоративних дерев і чагарників, одержати інформацію про засновників і власників парку, про вчених, що проводили дослідження в Тростянецьких лісах.

Завершується екскурсія біля зупинки «Кринички», де можна посмакувати джерельною водою високої якості і згадати слова:

«Вода!  У тебе немає ні смаку, ні кольору, ні запаху, тебе не можна описати, тобою насолоджуєшся не розуміючи, що ти таке. Ти просто необхідна для життя, ти і є життя».

Інтерактивна подорож (квест):

ЕКОЛОГІЧНА СТЕЖКА «ЗАПОВІДНИМИ КУТОЧКАМИ НЕСКУЧНОГО»