Учасники виїзної колегії ДАЛРУ ознайомились із роботою Бірківського та Олександрівського лісництв Олександрівського лісгоспу

По завершенні пленарної частини виїзного засідання колегії Держлісагентства України, яке розпочалось 23 травня на базі Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, його учасники ознайомились із роботою Бірківського та Олександрівського лісництв ДП «Олександрівський лісгосп».

За інформацією начальника Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства Наталії Ревенко, обсяг вирощеного лісогосподарськими підприємствами Кіровоградщини стандартного посадкового матеріалу становить 3,7 млн. штук на рік та 150 тис. штук декоративного посадматеріалу. Це дає можливість отримувати  понад 3 млн. грн. додаткових надходжень щорічно.

ДП «Олександрівський лісгосп» щорічно вирощує близько 700 тис. штук стандартних сіянців деревних і чагарникових порід. У декоративно-тепличному господарстві Бірківського та лісовому розсаднику Олександрівського лісництв торік виростили понад 50 тисяч штук декоративних саджанців. Дохід від реалізації рослин  становив близько 700 тис. грн.

Олександрівські лісівники поділились власним досвідом переробки деревини. Зокрема, на деревообробній дільниці Бірківського лісництва працює цех переробки, обладнаний шістьма верстатами. Тут переробляються круглі лісоматеріали породи дуб та випускаються пиломатеріали необрізні, обрізні, шпали та заготовки, які реалізуються на зовнішній ринок. За 2018 рік цехом випущено товарної продукції на суму 6,5 млн. грн. Випуск продукції переробки з 1 куб. м становить 4 166 грн.


Для забезпечення охорони лісів від пожеж лісгоспом виконується комплекс заходів. За багато років жодного загоряння в лісових масивах цього підприємства не зафіксовано. Нещодавно лісгосп придбав протипожежну щоглу висотою 48 метрів. Щогла оснащена камерою телеспостереження, яка обертається на 360 градусів, працює в режимі реального часу і дає можливість спостерігати за лісовими масивами в радіусі до 20 км.

Наталія Ревенко підкреслила, що навіть беручи до уваги відсутність державного фінансування лісівники Кіровоградщини роблять все від них залежне, щоб  зберегти, захистити й примножити лісові насадження степового регіону.

 

 

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ