Володимир Бондар зустрівся з представниками Європейської Бізнес Асоціації

DSC_0253

27 лютого відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря з представниками Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації та Офісу ефективного регулювання BRDO.

Сторони обговорили низку питань, зокрема, щодо запровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів, забезпечення вітчизняних деревообробних підприємств сировиною, розробки та впровадження правил реалізації деревини переробникам, національної інвентаризації лісів та багато іншого.

Під час зустрічі заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар поінформував про основні підсумки роботи відомства у 2018 році та основні пріоритети на 2019 рік.

Зокрема, він зазначив, що електронний облік деревини запроваджено на всіх лісогосподарських підприємствах, які входять до сфери управління Держлісагентства. «На жаль, через те, що такий облік не введений для інших майже 30% лісокористувачів, і виникають проблеми з контролем за деревиною», – сказав він.

Також Володимир Бондар звернув увагу на питання підпорядкованості лісів іншим органам влади та місцевого самоврядування.

«З об’єктивної точки зору, всі державні ліси мають бути у сфері управління одного державного органу. І правила та облік деревини мають розповсюджуватися на всіх однаково, як для державних, так і для комунальних лісів», – підкреслив Володимир Бондар.

DSC_0249

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на те, що законопроект про ринок деревини, який був розроблений спільно з представниками деревообробної галузі, минулого року переданий Держлісагентством до профільного комітету Верховної Ради України.

«Звичайно, цей законопроект можна і потрібно ще доопрацьовувати. Однак, чомусь відбувається так, що подаються інші законопроекти, розроблені на основі нашого проекту, але з абсолютно нефаховими та неможливими з точки зору подальшого виконання позиціями», – сказав Володимир Бондар.

Також він поінформував про роботу над підготовкою до започаткування національної інвентаризації лісів, проблемами із санітарним станом лісів та ін.

DSC_0259

Сторони обговорили і питання забезпечення сировиною вітчизняних деревообробних підприємств.

Зокрема, Володимир Бондар зазначив, що на сьогодні залишки низькоякісної деревини на складах лісгоспів складають майже один мільйон кубометрів. За його словами, збільшення об’єму такої деревини це наслідки санітарного стану лісів, їхнього масового всихання. Хвору деревину прибирають з лісу, але потім вона не реалізується на ринку у зв’язку з відсутністю попиту на дров’яну деревину.

«Лісгоспи це підприємства, які самостійно ведуть господарську діяльність. І як будь-яке підприємство, вони не можуть реалізовувати деревину дешевше, ніж вклали коштів на її заготівлю та сплату податків. Ми знаємо, що у деревообробній галузі теж є проблеми зі збутом готової продукції. Оскільки лісова та деревообробна галузі взаємозалежні одна від одної, ми маємо спільно напрацьовувати механізми вирішення всіх питань», – підкреслив заступник Голови Держлісагентства.

Окрім того, обговорено низку інших питань, а за результатами зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю.

Прес-служба Держлісагентства