ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ «ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ»

Картинки по запросу картинка ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ «ТИХОГО ПОЛЮВАННЯ»

Гриби — це дарунок лісу, але водночас їхнє вживання може призвести до отруєння, а іноді й смерті.

Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Причому отруїтись можна не тільки отруйними грибами, а й через неправильне приготування, вживання старих або зіпсованих умовно їстівних грибів чи грибів, що мають “двійників”.

Відрізняємо небезпечні гриби від їстівних

До популярних їстівних грибів відносяться білий гриб, рижик справжній, груздь справжній, груздь осиковий підберезник, підосичники, маслюк, опеньок осінній, лисичка звичайна. Досвідчені грибники легко відрізняють ці види грибів. Щоб уникнути отруєння грибами, не кладіть у кошик гриби, в яких сумніваєтеся, остерігайтеся пластинчастих грибів. Але навіть досвідчений грибник може сплутати отруйний гриб з їстівним. Як відомо, у деяких їстівних грибів є небезпечні “двійники”. Найчастіше люди труяться такими грибами:

  • Жовчний гриб і сатанинський гриб. Ці гриби плутають з білим. Відрізняються від їстівного тим, що при розломі червоніють або буріють. Крім того, після обробки в жовчному грибі зберігається гіркота
  •  Опеньок помилковий (плутають з їстівними опеньками). Відрізняються від їстівних забарвленням капелюшка і кільцем на ніжці. У їстівних опеньків коричнево-жовтий капелюшок, а на ніжці є кільце. У отруйних грибів колір капелюшка жовто-зелений і кільце на ніжці відсутнє
  • Бліда поганка (плутають з печерицею та сироїжкою). Відрізнити цей отруйний гриб від їстівних можна за характерним кільцем навколо ніжки і “яйцю”, з якого росте бліда поганка.

Не вірте тому, що можна відрізнити небезпечні гриби від їстівних за запахом. Наприклад, бліда поганка пахне як печериця. Наявність личинок і черв’яків у грибі теж не є ознакою безпеки гриба. Не всі гриби,які отруйні для людини, небезпечні для хробаків. До небезпечних грибів, які не можна збирати або купувати, відносяться:

  • Старі, перезрілі або дуже молоді гриби з нечітко вираженими морфологічними ознаками;
  • Гриби, що ростуть поблизу автотрас чи на територіях з радіаційним забрудненням;
  • Гриби, зібрані під час посухи. У спеку обмін речовин в грибах змінюється, і вони накопичують токсини;
  •  Гриби, які продають на стихійних ринках.

 

Перед тим як почати готувати гриби, ще раз уважно перевірте кожен з них. Отруєння грибами можливе, навіть якщо спочатку вони не є отруйними. Щоб цього уникнути:

Не їжте гриби сирими

Відібрані екземпляри промийте та відваріть мінімум тричі в підсоленій воді протягом 30 хвилин

Готові грибні страви зберігайте в емальованому посуді в холодному місці не більше доби

Не пригощайте грибами малолітніх дітей, вагітних жінок і молодих матусь, які годують груддю, а також людей із захворюваннями ШКТ і печінки.

Симптоми отруєння грибами

Симптоми отруєння грибами з’являються через півгодини-годину після вживання неякісно приготовлених страв зі сироїжок, осінніх опеньків, а також із сатанинських грибів. Це нудота, блювота, розлад шлунка, біль у животі, підвищення температури. Отруєння цими грибами зазвичай не смертельне, але може всерйоз позначитися на роботі травної системи. Якщо отруєння викликане червоними мухоморами або іноцибе, то симптомами отруєння цими грибами є галюцинації, порушення або втрата свідомості, порушення дихання або серцевої діяльності. Ці ознаки з’являються через 2 години після вживання небезпечних грибів. Людина потребує термінової медичної допомоги в перші години після отруєння, інакше вона помре. Симптоми отруєння блідою поганкою можуть з’явитися тільки на третю добу. Це запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, похолодання кінцівок. До того часу слідів гриба в шлунку вже не залишилося, зате отрута досягла головного мозку. Якщо після вживання грибів у вас чи ваших близьких з’явилися симптоми отруєння грибами, терміново викликайте швидку допомогу. До її приїзду промийте шлунок 1-2 л сольового розчину.

 

За інформацією    Ð”П «Шосткинський лісгосп»