Масштабні лісові пожежі на Луганщині

Вже третю добу на території  ДП «Станично-Луганське ДЛМГ» лісівники, рятувальники та військові борються з масштабними лісовими пожежами.

Об 11:35 03.09.2018 надійшла інформація про загоряння сухої трави та насаджень, що загиблі від пожежі 2014р. на території Станично-Луганського лісництва в  16 та 17 кварталах.

На момент локалізації (19.35) площа пожежі склала 10 гектарів. Всього на пожежі було задіяно: 35 працівників державної лісової охорони, 11 одиниць спеціальної техніки від лісомисливського господарства, 4 пожежних автоцистерни та 17 чоловік особового складу від ДСНС. Також для допомоги гасіння пожежі залучені особовий склад ЗСУ у кількості 10 чоловік та представники місцевого населення. Станом на 19:35 пожежа була локалізована.

При гасінні пожежі пошкоджені три автомобілі лісогосподарських підприємств та постраждали два співробітника  ДП «Станично-Луганське ДЛМГ». На сьогодні вони знаходяться з опіками в лікарні у важкому стані.

В 13.50 в кварталі 143 того ж лісництва біля селища Болотенне, що знаходиться впродовж лінії розмежування, виникла пожежа в екосистемі яка поширилася на селище Болотенне та квартал 143 (згарище 2014р.)  До ліквідації пожежі залучені 50 працівників державної лісової охорони, 19 одиниць спеціальної техніки від лісомисливських господарств, 13 одиниць спецтехніки та 50 чоловік особового складу від ДСНС. Також для допомоги гасіння пожежі залучені особовий склад ЗСУ у кількості 10 чоловік, 8 одиниць техніки та 9 чоловік місцевого населення та представники органів місцевого самоврядування. Пожежа на даний час не ліквідована.

Під час гасіння пожежі, дотримується режим тиші, забезпечений представниками ОБСЄ.

Площа пожежі на землях державного лісового фонду становить 25 гектарів. Пожежею пошкоджені житлові будинки селищ Болотенне та Сизе, та виведений з ладу 1 пожежний автомобіль лісогосподарського підприємства.

Гасіння ускладняється поривчастим вітром (до 20м/с) та наявністю вибухонебезпечних предметів.

Прес-служба Луганського ОУЛМГ