На Київщині відбуваються Всеукраїнські змагання вальників лісу

На данном изображении может находиться: 4 человека, на улице

Сьогодні, 30 серпня, на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного і по місту Київ управління лісового та мисливського господарства відбуваються змагання працівників лісових господарств –21 Всеукраїнський конкурс-змагання вальників лісу та 10 конкурс професійної майстерності «Кращий оператор гідроманіпулятора – 2018».

На данном изображении может находиться: небо, на улице и природа

«Вже багато років поспіль проводяться конкурси вальників лісу та операторів гідроманіпуляторів. Однак, у перспективі має бути конкурс працівників різних лісових професій. Необхідно піднімати заслужений престиж працівників лісової галузі, який є в Україні і всьому світі. Цьому є підтвердження високий професіоналізм, з яким приходять наші працівники до цих змагань», – наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час відкриття конкурсів.

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят, костюм и на улице

Вальники беруть участь у п’яти конкурсних змаганнях: заміні пилкового ланцюга бензопили, комбінованому і точному розпилюванні колод, обрізуванні гілок та звалюванні дерев.

На данном изображении может находиться: 7 человек, люди стоят и на улице

Учасники Всеукраїнського конкурсу лісорубів – це переможці регіональних відбіркових змагань, команди ВАТ «Мотор Січ», ТОВ «Андреас Штіль» та ТОВ «Хускварна Україна».  У цьому році в змаганнях братимуть участь 27 команд (понад 30 учасників, серед яких і юніори). У конкурсі професійної майстерності операторів гідроманіпулятора, який проходить паралельно, взяли участь 12 учасників.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят, дерево, растение, на улице и природа

Захід проводиться з метою популяризації професій лісозаготівельної та лісової галузей. Адже кваліфікація лісозаготівельників вкрай важлива як при заготівлі лісу, так і при виконанні вибіркових санітарних рубок та рубок догляду. Важливо акуратно зрубати дерево, не пошкодивши сусідні. Адже практично всі роботи з лісозаготівлі проводяться на складній багатоопераційній техніці та вимагають чіткості та обережності. Таким чином, від підготовленості операторів і вальників багато в чому залежить якість виконаної рубки і, як результат, – стан українських лісів.

На данном изображении может находиться: 1 человек, дерево, на улице и природа

Змагання проводяться за чинними правилами Міжнародної асоціації вальників лісу.

Зазначимо, що звалювання дерев відбувається на спеціально відведеній ділянці лісу, відповідно до належним чином оформленого дозволу – лісорубного квитка, який видається на підставі матеріалів лісовпорядкування. На місці зрубів в обов’язковому порядку відбудеться відновлення лісу. Вся заготовлена в процесі змагань деревина буде облікована і в подальшому направлена для задоволення потреб вітчизняним деревообробним підприємствам.

На данном изображении может находиться: 1 человек, стоит, дерево и на улице

Довідка:

У лісових насадженнях держлісгоспів щоденно виконують роботу понад 20 тисяч лісорубів. Крім того, такі ж роботи виконуються в аграрних, військових, лісопаркових та приватних господарствах. Таким чином, чисельність людей із лісозаготівельним інструментом в Україні сягає близько 40 тисяч чоловік. Лісозаготівельні роботи – це одна із категорій надзвичайно травмонебезпечних робіт, за рівнем травмонебезпечності вона знаходиться на одному рівні з роботами у вугільній галузі. Гірка статистика свідчить: кожен мільйон кубометрів заготівлі деревини забирає одне людське життя. Робота вальника лісу не лише вкрай небезпечна, а й надзвичайно відповідальна. Адже від його майстерності залежить результат майже столітньої праці лісівників. Майстерність роботи вальника дозволяє отримати з вирощеної деревини максимальний економічний ефект. Висока професійна майстерність, вміння передбачити результат, враховувати особливості кліматичних та погодних умов, сезонність – це фактори, які повинні враховувати у своїй роботі вальники лісу.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и на улице

 

Фото зі змагань: https://www.facebook.com/forestUKR/posts/1355321261270526

 

(За матеріалами сайту Державного агенства лісових ресурсів України)