Сумські лісгоспи порахували мисливських тварин

У мисливських угіддях Сумщини завершився зимовий облік мисливських тварин. Він тривав впродовж лютого і  проводився відповідальними фахівцями Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства і Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.

Картинки по запросу картинка порахували мисливських тварин

«Такі заходи відбуваються щорічно, вони забезпечують державний контроль за його чисельністю мисливського фонду області і є обов’язковими для всіх користувачів мисливських угідь. За результатами таксації користувачі мисливських угідь аналізують динаміку чисельності тварин та готують до погодження проекти лімітів добування дичини на наступний мисливський сезон», – прокоментував головний спеціаліст відділу лісового господарства  Сумського ОУЛМГ  Віктор Жмурко.

Нагадаємо, що загальна площа мисливських угідь Сумщини складає 2053,6 тис. га і розподіляється між 40 користувачами, з яких 12 – це державні підприємства Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, їм надано у користування 237,8 тис. га; решту площі розподіляють між собою 17 осередків районних організацій УТМР, за ними закріплено 1571,4 тис. га., та 10 інших користувачів, їм надано у користування 228, 7 тис. га мисливських угідь.

«Результати проведеного обліку констатували раціональне та невиснажливе використання мисливського фонду  всіма користувачами», – резюмував фахівець.

За отриманими даними, у мисливських угіддях лісогосподарських підприємств Сумського ОУЛМГ зафіксовано 88 особин лося. Найбільша їх кількість – 34 особини – мешкає в угіддях Конотопського лісгоспу. До речі, Конотопське підприємство лідирує і за іншими показниками. Тут нарахували 89 особин благородного оленя,  що є теж найбільшим серед споріднених підприємств управління показником, дещо менше – 80 особин, нараховані у мисливському господарстві «Суми». Всього ж у мисливських угіддях сумських лісгоспів 288 особин цих мисливських тварин.

Олень плямистий водиться лише в мисливських угіддях Краснопільського лісгоспу – 53 особини. Всього ж в області, враховуючи інших користувачів мисливських угідь,  201 особина цього виду.

По кількості косулі лідирує мисливське господарство «Суми», де нараховується 495 голів. За ними – 315 голів – у Конотопському лісгоспі та 281 гол. – у Кролевецькому лісомисливському господарстві. Всього ж у мисливських угіддях державних підприємств обліковано 2305 особин косулі.

У зв’язку з проведеними заходами з депопуляції дикого кабана його чисельність у порівнянні з іншими роками зменшилась в рази і складає 252 особини – у мисливських угіддях лісгоспів, та 675 особин – в межах всієї області. Для порівняння, за результатами зимового обліку 2013 року, до проведення масової депопуляції, в мисливських угіддях області мешкало 2986 особин кабана.

Візитівкою лісової фауни Сумщини залишаються зубри. Ці Червонокнижні тварини мешкають у мисливських угіддях Конотопського лісгоспу. На сьогодні їх популяція складає 49 голів, у порівняння зі згаданим  2013 роком – 42 особини.

Прес-служба Сумського ОУЛМГ