Як здійснити національну інвентаризацію лісів України обговорювали під час міжнародного семінару

20 липня, за участю заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбувся семінар «Федеральна інвентаризація лісів у Німеччині – можливості для інвентаризації лісів в Україні».

Захід проведено за сприяння проекту «Німецько-український агрополітичний діалог». У ньому взяли участь керівник проекту Фолькер Зассе; заступник директора Інституту лісових екосистем, координатор національної інвентаризації лісів Німеччини Гайно Поллей; представник Університету Фрайбурга Матіас Деес; фахівці лісової галузі, експерти, представники міжнародних організацій.

Як було зазначено під час семінару, лісове господарство є важливою складовою аграрного сектору України. Важливою передумовою для ґрунтовної лісової політики є об’єктивна інформація про стан лісів, отримати яку можливо при проведенні повної національної інвентаризації лісів.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар підкреслив, що розвиток системи лісооблікових робіт та запровадження робіт з національної лісової інвентаризації є одним з пріоритетів діяльності Держлісагентства.

«Досвід Федеральної інвентаризації лісів Німеччини буде важливим для нас не тільки з точки зору вивчення технологічного процесу та технічних можливостей. Німеччина – федеральна країна, тому досвід організації робіт щодо залучення всіх зацікавлених сторін, дотримання балансу інтересів та розподілу відповідальності є важливим аспектом для планування подальших дій в Україні. Звичайно, у нас різні ліси, вони унікальні, а тому і проект інвентаризації має бути пристосований до України. Напрацьовані під час проведення дослідження нові методи будуть втілюватися в життя», – наголосив Володимир Бондар.

На семінарі був представлений досвід Німеччини стосовно інвентаризаційного опису, оцінки та оприлюднення результатів інвентаризації лісів. Разом з політичними вимогами до інвентаризації обговорювалися технічні аспекти, адміністративні виклики у процесі національної інвентаризації лісів, а також впровадження дистанційного зондування. Також фахівці, беручи до уваги статус-кво інвентаризації лісів в Україні, обговорили можливі варіанти дій для державного управління лісами.