Українські лісівники обмінялися досвідом лісовпорядкування з польськими колегами

Фахівці Держлісагентства разом з польськими колегами обмінялися досвідом лісовпорядкування та інвентаризації лісів, сьогодні, 24 лютого.

В обговорення взяли участь голова товариства приятелів лісів, професор Томаш Борецький, представники компанійCodimex та TaxusIT (Республіка Польша), фахівці Українського державного проектного лісовпорядного виробничого об’єднання ВО «Укрдержліспроект» та державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр».

Фахівці Укрдержліспроекту розповіли польським колегам про український досвід лісовпорядкування, створення картографічних та таксаційних баз даних, виготовлення лісових карт та плани впровадження державної системи електронного кадастру. Було зроблено акцент на завданнях інтеграції лісового та земельного кадастрів, вдосконалення нормативно-правової бази.

Представники компаній Codimex та TaxusIT поінформували про сучасне обладнання, яке використовують польські лісівники під час лісовпорядкування.

Крім того, було презентовано автоматизовану систему лісоуправління, яка інтегрує таксаційні описи і картографічну базу з системами управління виробничими програмами, заробітної плати, кадрів тощо.

Про практики лісовпорядкування та інвентаризації польських лісівників розповів професор Томаш Борецький. Він наголосив, що свого часу польські лісівники переймали досвід Швейцарії, а модель ведення лісового господарства України та Польщі є більш подібною до німецької та австрійської.

Учасники погодилися з необхідністю більш тісної співпраці та обміну досвідом між українськими та польськими лісівниками, науковцями та експертами.