Експерти обговорили питання вдосконалення ринку деревини

Народні депутати України, представники Мінагрополітики, Держлісагентства, бізнесу, експертного середовища та громадськості обговорили питання вдосконалення ринку деревини під час засідання підгрупи Робочої групи з реформування лісового господарства, яке відбулося в Міністерстві аграрної політики та продовольства України в п’ятницю, 3 лютого 2017 року.

Картинки по запросу картинка здійснюємо реформи змінюємо україну

Під час обговорення заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар охарактеризував теперішній стан ринку деревини та повідомив, що фахівці Держлісагентства розробили низку документів, які можуть стати базовими на шляху вдосконалення функціонування ринку деревини.

«Держлісагентством розроблено положення про реалізацію лісоматеріалів необроблених. Цей документ покликаний вирішити більшість проблем, які турбують як лісівників, так і деревообробників: нормативно-правове врегулювання механізму реалізації усіх лісоматеріалів необроблених, відкритість і прозорість ринку лісоматеріалів необроблених, залучення інвестицій у деревообробну галузь, встановлення чітких та прозорих правил для забезпечення розвитку вітчизняної деревообробної галузі», – повідомив заступник Голови Держлісагентства.

Володимир Бондар підкреслив, що питання реалізації лісоматеріалів також повинні бути врегульовані законом, іДержлісагентство розроблено відповідний законопроект.

«В Агентстві розроблений та надісланий на погодження відповідний законопроект, який передбачає посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу, встановлення прозорих правил реалізації лісоматеріалів та запровадження системи електронного обліку деревини для всіх лісокористувачів», – повідомив Володимир Бондар.

Учасники засідання підтримали пропозиції щодо посилення відповідальності за незаконну вирубку лісу, його реалізацію та обробку. Також експертами обговорено питання аукціонів та запровадження електронних торгів.

Національний координатор програми FLEG Світового банку, голова ГО «Незалежне експертне партнерство» Юрій Марчук підкреслив, що з метою прозорого функціонування ринку, всі постійні лісокористувачі повинні брати участь в аукціонах, адже зараз майже 1/3 деревини знаходиться поза межею торгів, що не сприяє прозорості ринку. «Також з цією метою необхідно в законодавство ввести поняття «крадіжка лісу» з жорсткою відповідальністю за це правопорушення», – додав Євген Марчук.

Аналітик Офісу ефективного регулювання BRDO Ігор Лавриненко акцентував увагу на необхідності вдосконалення законодавства та чітким визначенням термінології, що також сприятиме правопорядку в галузі.