Привітання з нагоди Міжнародного дня лісу

 

Введите подпись

Провесна. По узліссі і на галяві зеленіє перший ряст і цвітуть проліски та сон-трава. Дерева ще безлисті, але вкриті бростю, що от-от має розкритись. На озері туман то лежить пеленою, то хвилює од вітру, то розривається, одкриваючи блідо-блакитну воду…

Леся Українка

 

Усі ми зі шкільних років пам’ятаємо драму-феєрію «Лісова пісня», у якій Лесею Українкою оспівано природу Полісся у всій її красі. Ще зовсім юними ми збагнули, що ліс, озеро, кожне дерево живе своїм життям, говорить, дихає, має свій характер і звичаї. І це дійсно так і є.

Ліси зачаровують своєю красою! Вони є легенями нашої планети, мають неоціненне екологічне, соціальне та економічне значення, адже беруть участь у формуванні клімату планети, забезпечують киснем, переробляють шкідливі викиди, створюють здорове середовище для людей, існування безлічі рослин і тварин, допомагають зберегти ландшафти, водні ресурси, родючість ґрунтів.

21 березня відоме як Всесвітній день лісу. Цю традицію було започатковано Європейською конфедерацією сільського господарства, а Генеральна Асамблея ООН проголосила його Міжнародним днем лісу.

Зазвичай ця дата припадає на день весняного рівнодення, що, за традицією, вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань.

Сподіваюся, що Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка розпочинається за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України та Голови Олександра Ковальчука і триватиме до Дня довкілля, який відзначається 16 квітня, цього року пройде успішно.

Крім посадки дерев, лісівники, екологи та освітяни пропагуватимуть знання про ліс, проводитимуть заняття у спеціалізованих класах, читатимуть лекції, демонструватимуть виставки, присвячені збереженню лісів. Усі охочі матимуть можливість відвідати лісівничі просвітницькі центри, музеї лісу, пройти екологічними стежками, які створені на базі обласних управлінь та підприємств лісової галузі у всіх куточках держави.

За площею і запасами лісу Україна посідає восьме місце в Європі. Наша мета – підняття позицій у цьому рейтингу, донесення до суспільства ідеї про необхідність дбайливого ставлення до природи та лісу як багатства держави, пропагування екологічної культури.

З нагоди такого свята звертаюся до всіх громадян України з проханням долучатися до акції, посадити своє дерево, бо така праця сприяє не лише чистоті довкілля, а й чистоті наших душ!

Бережіть ліс, і він вам віддячить своєю красою, чистим повітрям та незабутніми враженнями!

 

З повагою,

Перший заступник

Голови Державного агентства

лісових ресурсів України

Христина Юшкевич