Колегія Сумського ОУЛМГ, питання лісокультурного виробництва

Колегія Сумського ОУЛМГ розглянула питання лісокультурного виробництва

Сьогодні, 24 лютого відбулося чергове засідання колегії Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, воно пройшло на базі центрального офісу управління за участю директорів лісогосподарських, лісомисливських та мисливських підприємств, а також керівників структурних підрозділів.
Чергова колегія Сумського ОУЛМГ розглянула питання лісокультурного виробництва, роботи підрозділу аудиту та стан мобілізаційної підготовки лісогосподарських підприємств галузі.
Про стан лісокультурного виробництва у 2014 році та завдання на 2015 рік доповів головний спеціаліст відділу лісового господарства управління Михайло Перфілов.
Він повідомив, що у 2014 році лісогосподарські підприємства виконали планові показники по відтворенню лісів на 136 %, відтворивши 1511 га лісу, з яких 1367 га посаджено лісових культур, 137 га склало природне поновлення та позапланово створили 7 га захисних насаджень у Кролевецькому лісомисливському господарстві.
Перевиконати планові показники посприяла затяжна тепла осіння погода, яка, поряд з цим, дала можливість підготовити 598 га ґрунту під лісові культури наступного року, що склало 179 % до плану, та заготовити 30387 кг насіння деревних та чагарникових порід, що склало 111 % до плану, найкращий асортимент видів порід заготовленого насіння у Тростянецькому та Глухівському лісгоспах, відповідо16 та 10 видів порід.
Також Михайло Перфілов зазначив, що минулріч лісгоспи створили 25 га плантаційних лісових культур швидкоростучих порід, що склало 208 % до плану, та на 118 % виконали план по створенню плантацій новорічних ялин – це в загальному 20 га. Було посіяно 10,9 га лісових розсадників (121% до плану) та вирощено 15,5 млн. сіянців стандартного садивного матеріалу, що перевищило запланований обсяг і склало 117 % до плану. Всього на підприємствах управління функціонує 66 лісових розсадників, що займають площу 90 га., з яких 17 постійних (76,6 га), решта 49 – тимчасові (13,4 га).
За підсумками проведеної восени інвентаризації приживлюваність лісових культур склала 88,4 % при плані 85,7 %, а захисних насаджень – 83 %, при плані – 76,7 %, найкраща приживлюваність у Краснопільському, Глухівському та Сумському лісгоспах. Із загальної площі 8490 га лісових культур – 37,8 %, або 3213 га – лісові культури І класу; до І класу віднесені 668,5 га, або 22,9 % захисних насаджень (від загальної площі 2922,5 га)
Підводячи підсумок розгляду даного питання, начальник Сумського ОУЛМГ Віктор Чигринець акцентував увагу директорів підприємств на неухильному виконанні всіх планових завдань з лісокультурного виробництва, адже невиснажливе ведення лісового господарства, збереження і розширене відновлення лісів є пріоритетним напрямком діяльності лісової галузі.
Про результати роботи внутрішнього аудиту доповіла головний спеціаліст-аудитор управління Людмила Антипенко. У своїй доповіді вона зазначила, що у 2014 році при проведенні внутрішніх аудитів підприємств управління було виявлено фінансових порушень, що не привели до втрат, на суму 0,6 тис.грн., які були відшкодовані, порушень фінансово-бюджетної дисципліни, щодо недоотримання коштів, нецільового використання бюджетних коштів не було.
По третьому питанню Про стан мобілізаційної підготовки в державних підприємствах управління доповів головний спеціаліст лісового відділу Олександр Забара. Резюмуючи розгляд даного питання, Віктор Чигринець проаналізував у розрізі лісгоспів допомогу, яку надали підприємства галузі, працівники трудових колективів на антитерористичні операції. Загалом на проведення АТО лісгоспи спрямували 2,3 млн.грн., передали 16 одиниць техніки, більше 60 працівників підприємств мобілізовані до Збройних сил України. звернув особливу увагу директорів лісгоспів на виконанні доведеного управлінням мобілізаційного завдання: «Я ще раз повторюся, що в цей нелегкий для держави час ми маємо сконсолідувати всі зусилля для допомоги у вирішенні проблем загальнодержавного значення».
Прес-служба Сумського ОУЛМГ